Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Wypoczynek na polskim morzem

jonaszka #16
Ja bardzo lubię Dźwirzyno. Mam tam swoje ulubione miejsce noclegowe - hotel Senator, który jest umiejscowiony w środku lasu, nieopodal plaży dlatego jest cisz i spokój. Poza tym jest to hotel ze spa i można się w nim zrelaksować i trochę przy okazji zadbać o siebie ;)
eDom #17
Takich cichych i spokojnych miejsc nad Bałtykiem jest bardzo dużo, można je łatwo znaleźć dzięki wyszukiwarce http://www.edom.pl/?event=search.search&searchtyp=defaultsearch&region=1434&land=pl wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację
~Katarzyna71 #18
Jest takie malownicze miejsce, jak Mierzeja Wiślana. Masz tutaj kilka miejscowości, większych i mniejszych, tętniących życiem i bardziej spokojnych. Sporo atrakcji jest w Krynicy Morskiej, ale jak chcesz wczasy nad morzem spędzić spokojnie, to raczej odpada - tu jest strasznie dużo ludzi, imprezy do białego rana. Podobnie jest tez w Stegnie chociaż to mniejsza miejscowość i w drugą stronę. Z tych spokojniejszych to Jantar, Kąty Rybackie, Sztutowo. Najbardziej urokliwe są chyba Kąty Rybackie z ciekawym położeniem między Zalewem Wiślanym, a Zatoką Gdańską - Bałtykiem.
Do Krynicy Morskiej też jest stąd blisko - jakieś 10 minut samochodem, więc można podjechać i skosztować atrakcji.
Walorem Kątów są szerokie i czyste plaże, które latem nie są aż tak oblegane, jak np, w Stegnie czy Krynicy Morskiej. Wystarczy przejść się jednym z wielu bocznych szlaków do plaży, żeby mieć już miejsce i swobodę, której przy głównym zejściu jest trochę mniej :)
Są tu piękne lasy i w miarę niedużo ludzi, jak na miejscowość nadmorską. Na miejscu przeróżne knajpy, smażalnie, restauracje, sklepy itp.
Noclegi Kąty Rybackie oferują w różnych cenach i standardzie - pokoje, kwatery prywatne, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, domki kempingowe, luksusowy hotel czterogwiazdkowy.
Czym się kierować przy wyborze miejsca pobytu? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, żeby obiekt nie był przy ruchliwej drodze, która prowadzi do Krynicy Morskiej - Rybacka. Tu jest sporo kwater prywatnych i apartamentów, ale wypoczynek raczej kiepski, bo cały czas huk silników i spaliny.
Kąty Rybackie noclegi blisko morza oferują tu:
noclegi Kąty Rybackie
Z większych ośrodków wypoczynkowych przy ulicy Piaskowej, z dala od głównej, to np. Relax i Bumerang. Na tej ulicy znajdziecie też kwatery prywatne, domki, pokoje i apartamenty. Latem po Piaskowej kursuje dużo meleksów dowożących do plaży lub w inne wskazane miejsce w Kątach.
Tanie noclegi Kąty Rybackie oferują również w wyższym standardzie i w przystępnej cenie, która w przeliczeniu na osobę, może wyjść podobna w apartamencie, jak i kwaterze prywatnej.
Optymalnym miejscem na Piaskowej w Kątach są Apartamenty Willa Turkusowa Kąty Rybackie
Kąty Rybackie noclegi
Profil na FB:
Apartamenty Kąty Rybackie
Bardzo ładne, przytulne miejsce, teren jest ogrodzony, zamknięty z dostępem do własnego parkingu, na który wjeżdża się przez automatyczną bramę na pilota. Apartamenty są komfortowe, czyste, dobrze wyposażone - z gotowym do użycia aneksem kuchennym. W każdym lokalu znajduje się balkon lub taras, a na zewnątrz, duża wiata grillowa z zadaszonymi miejscami przy stołach. Przy grillu plac zabaw dla najmłodszych, więc rodzice będą mieli swoje pociechy na oku. Obok willi jest restauracja Bachus z pysznymi, domowymi obiadkami w dobrej cenie. Można skorzystać z karty lub wykupić danie dnia - jednorazowo lub na wybrany okres.
Jeśli ktoś chciałby skorzystać z pogody, a niezbyt fascynują go wakacyjne tłumy, to można się tu wybrać w czerwcu lub na koniec sierpnia i we wrześniu. Pogoda równie bywa wtedy znakomita, często lepsza niż latem, a perspektywa dużo niższych wydatków w tym okresie może być dla wielu dużym atutem. Willa Turkusowa Apartamenty, to obiekt całoroczny, a ceny można tu poza sezonem wynegocjować na jeszcze lepsze.
Spędzając wakacje w Kątach Rybackich, macie świetną bazę wypadową do Trójmiasta, Malborka, Elbląga, Fromborka. Do tej ostatniej miejscowości warto wykupić sobie kurs statkiem z Krynicy Morskiej przez Zalew Wiślany, razem ze zwiedzaniem Fromborka. W Kątach można również wypłynąć statkiem na mały rejs. Jeśli podjedziecie do Sztutowa - kilka minut autem, to warto wypożyczyć sobie sprzęt wodny, którym można popływać po rzece. Kawałek dalej jest stadnina koni, na których można pojeździć na miejscu lub np. wykupić sobie przejażdżkę lasem i plażą. Polecam Wielbłądzi Garb w Krynicy Morskiej - najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej, z którego wszystko widać, jak na dłoni. A będąc w Piaskach za Krynica Morską nie przestraszcie się dzików chodzących po miejscowości :) Są niemalże udomowione.
Z restauracji w Kątach Rybackich mogę polecić "Bar Ryby u Basi" - rybka pierwsza klasa, nad morzem Wielorybek, restauracja Bachus - obok Willi Turkusowej, no i Janosikówka na pozątku Kątów.
Jeśli ktoś wybierałby się nad morze bardziej prozdrowotnie, to polecam wyjazd jesienią lub wiosną, kiedy powietrze jest najlepsze, jest wtedy najwięcej dobroczynnego jodu. Ta pora roku na urlop jest naprawdę niedoceniona, a coraz więcej osób się do niej przekonuje.
Wczasy Kąty Rybackie zapewnią Wam niezapomniane!
~gajecki #19
Dla mnie najpiękniejsze są Kaszuby:
http://www.e-kaszuby.pl
http://www.domek.kaszuby.pl
Misska902 #20
Ja nie przepadam za morzem, bo z reguły jest bardzo oblegane przez turystów. Za to lubię jeziora. Nad morzem byłam jedynie w Karwii. Polecam tam wczasy jeżeli chodzi o polskie morze.
gingero #21
A może zamiast siedzieć na plaży lepiej wybrać się na rejs żeglarski po Bałtyku? Takie rejsy ma w ofercie firma Globtourist, a więcej poczytacie o nich tutaj: http://www.globtourist.com/rejsy-baltyk.html. Myślę, że może to być świetna zabawa i aktywny wypoczynek w jednym.
Litowy86z #22
Uważam że taki rejs to na pewno lepsza opcja niż siedzenie na plaży, na której roi się od turystów :). Dodatkowo można też trochę pozwiedzać.
kamilakot70 #23
To prawda, Polska jest piękna i w wakacje najchętniej wybieram się nad Morze Bałtyckie. Ostatni urlop spędziłam w Pobierowie, cudowne miasteczko z niezwykłym klimatem. Wspólnie z mężem wybraliśmy spa nad morzem i wspólnie chodziliśmy na zabiegi. Z wakacji wróciliśmy młodsi, wypoczęci i bardziej zrelaksowani. Hotel był w lasku i niedaleko morza. Było rewelacyjnie i szczerze polecam. http://www.baginscyspa.com.pl/pl/
~elloe #24
a może Łukęcin? ja w tamtym roku zarezerwowałam sobie apartament na bookaparcie właśnie tam i było super, na pewno nieco spokojniej niż w innych miastach
Wejherowo #25
Polecam sie wybrać do Wejherowa, jest oddalone od morza tylko 25km, a posiada bardzo dużą bazę noclegową oraz jest spokojniejsze niż zatłoczone miasta nadmorskie. Zajrzyj na stronę www.wejherowo.pl
~walerija #26
Do wypoczynku nad polskim morzem polecam miejscowość Międzywodzie. Gdybyście szukali miejsca, gdzie można się zatrzymać, to warto zastanowić się nad kompleksem Gardenia Sun. Znajduje się w nim apartament Posejdon. Apartament Międzywodzie Atrakcyjne mieszkanie w korzystnej cenie. Idealne na urlop lub weekend nad morzem.
Innistrad #27
Ja się zastanawiam nad kempingiem. Nie ma to jak wynajac sobie campera i spędzić trochę czasu nad morzem. Ktoś poleca jakieś firmy? Ja się zastanawiam nad nimi: http://campernord.pl. Mają dobrą ofertę i niezłą flotę :d Ktoś korzystał z ich usług, albo zna dobrą konkurencję :d?
Enefor #28
A czy ktoś z Was jeździ nad polskie morze jesienią? Planuje się wybrać, ale nie wiem, czy ten pomysł ma ręce i nogi. Ktoś mi pomoże :)?
barat #29
polskie morze to najpiekniejsze morze - będę powtarzał tak zawsze :) nie ma piękniejszych klifów i plaż na całym świecie, tylko Polska!
~kerlinda #30
Jasne,że tak.Byłam w wielu krajach na południu Europy. Plusem jest tam tylko pogoda Ale plaż takich jak na Bałtyku z białym sypkim piaskiem tam nie ma ;)

W tym roku również jedziemy. Konkretnie do Sopotu. Mieszkanie mamy już zabukowane:
http://www.dhapartamenty.pl/

Jakby ktoś szukał to proponuje zerknąć sobie tutaj ponieważ jest sporo mieszkań na wynajem. Może coś się znajdzie ( cenowo ok , na pewno taniej niż w sopockich hotelach).

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany