Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Dom marzeń

hankal #106
mój dom marzeń jest przede wszystkim przestronny, dużo w nim miejsca i posiada przepiękny duży ogród
Cytuj
adelina83 #107
Cytat: stempa (2017-07-20 00:25)
Mi zawsze marzył się dom energooszczędny i udało mi się taki w końcu stworzyć. W raz z mężem już na etapie budowy przemyśleliśmy wszelkie aspekty i zastosowaliśmy wszelkie możliwe, dobre jakościowo rozwiązania. Zamontowaliśmy panele słoneczne, które dostarczają nam energii elektrycznej i cieplnej, dzięki temu opłaty za użytkowanie są naprawdę znikome. Aby całość porządnie zabezpieczyć zastosowany został zewnętrzny system dociepleń Carbon od marki Caparol. Wybór był oczywisty, ponieważ to jeden z lepszych systemów jakiekolwiek są dostępne, o bardzo niskiej przenikalności cieplnej. Dzięki temu generowana energia praktycznie nie ucieka na zewnątrz, zimą zawsze mamy ciepło, pomimo niskich kosztów eksploatacyjnych ;)


To jeszcze do tych wszystkich cudeniek musicie zainstalować automatyczne sterowanie. Koniecznie zdalne i inteligentne. Na przykład na https://trik.pl/ można zakupić system inteligentnego domu firmy Fibaro. Wszystko bezprzewodowe, łatwe w samodzielnym montażu i programowaniu. Można go dowolnie konfigurować i rozbudowywać. Steruje wszystkimi procesami w domu, w tym także zużyciem mediów więc te niskie, jak napisałaś, koszty eksploatacji jeszcze się obniżą :) I to wrażenie, jakie robi na znajomych skomunikowanie się ze smartfona z własnym domem i zdalne podkręcenie tego i owego :)
Cytuj
saveME #108
Mój dom marzeń mieści się wysoko w górach... Mały, drewniany z klimatycznym tarasem :)

__________________________
http://jakisprzetmedyczny.pl
Ostatnia modyfikacja 23-07-2017, 21:23 Cytuj
Barbie #109
O, takk, takie domy też bardzo lubię;-)
Cytuj
~Tymoteusz1 #110
Świetne pomysły! Moim zdaniem jak najbardziej mają dużą szansę powodzenia. Musicie tylko zadbać o odpowiednie przygotowanie do tej budowy i rozplanowanie wszystkiego zgodnie z prawem. Tutaj z pomocą przychodzi firma Bud Plan i ich usługi takie jak http://www.budplan.net/porada_plan_zagospodarowania_terenu.html. W ten sposób będziecie mieli wszystko przygotowane tak, jak należy.
Cytuj
gerturek #111
jakoś nigdy nie miałem potrzeby mieszkania w domu, wydaje mi się, że przytłaczała by mnie ta przestrzeń
Cytuj
Barbie #112
Dlaczego nie? Jak dom jest w fajnym miejscu....
Cytuj

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany