Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

uprawa roślin

stempa #1
Jak dbacie o swoje rośliny, jak kosmetyków używacie? Stosujecie sklepowe preaparaty zobacz tutaj , czy raczej domowe?
Cytuj
gingero #2
Jednym z ważniejszych elementów jeśli chodzi o dbanie o nasze rośliny jest agrotkanina. Wiele osób o tym nawet nie myśli, a taka tkanina znacznie chroni rośliny przed niskimi temperaturami czy też chwastami. Koniecznie poczytajcie więcej na ten temat i pomyślcie o tym poważnie.
Cytuj
romek554we #3
Z moich badan wynika że rośliny w tym kraju uprawia około 30% polaków

________________________
https://www.ratalska.pl/
Cytuj
lubelak #4
Kolega uprawiał w doniczkach u babci, ale go zamknęli :/
Cytuj
miseczka #5
Ja stosuje raczej gotowe preparaty kupowane w sklepie.
Cytuj
Teodor #6
Ja nie mam talentu do pielęgnacji roślin, mają albo za mało albo za dużo wody.
Cytuj
mizka #7
ja w domu nie trzymam roślin bo jakoś bardzo mnei one wkurzają
Cytuj
~Tymoteusz1 #8
Wszystko trzeba dostosować do rodzaju roślin, które uprawiacie. Normalne jest, że kwiaty będą traktowane inaczej, niż uprawa w pomieszczeniach zamkniętych. Dobrze, że teraz jest dostęp do takich akcesoriów jak https://www.growtent.pl/pol_m_Trymery-158.html w Growtent, bo dzięki temu każdy będzie w stanie odpowiednio realizować swoją pasję do roślin.
Cytuj
aneczka10 #9
Jak chcesz uprawiać rośliny to na pewno przyda Ci się ten artykuł odnośnie donic do kwiatów https://www.missdeco.pl/blog/inspiracje/modne-metalowe-doniczki
Zerknij sobie tu i myślę, że będziesz zachwycona.
Ja osobiście uwielbiam zmieniać wygląd domu,a takie doniczki z roślinami wiele do wnętrza wnoszą.
Cytuj
aleks454 #10
Hej. Jeżeli ktoś z Was planuje uprawę roślin na duża skalę to polecam zapoznać się z potrzebną wiedzą którą znajdziecie na stronie https://www.syngenta.pl/o-nas/zrownowazony-rozwoj/integrowana-ochrona-roslin gdzie możecie poczytać o środkach ochrony roślin. Naprawdę warto poszerzyć swoją wiedzę.
Cytuj
aneczka10 #11
Ja uwielbiam uprawiać rośliny więc myślę, że jeżeli też to lubisz to zerknij sobie tu
https://www.sklep.cermax.com.pl/pl/ w tym sklepie masz chyba największy wybór osłonek doniczkowych w Polsce więc z pewnością będziesz miała w czym wybierać.
Do tego są także donice LED więc do domu możesz wprowadzić trochę nowoczesności:)
Cytuj
suzi #12
Ja lubię dbać o moje rośliny bo bardzo lubię spędzać czas w ogrodzie. Jednak zwykłe rozwiązania coraz bardziej mi się nudzą i poważnie myślę o takiej opcji jak bonsai w ogrodzie. Słyszeliście o tej sztuce pielęgnacji roślin? Właśnie czytałam artykuł na ten temat i dużo się z niego dowiedziałam: https://ogrodolandia.pl/bonsai. Znajdziecie tam też informacje o tym, jak zacząć przygodę z bonsai.
Cytuj
~farah557 #13
Moje rośliny to moja oaza. Gdyby ktoś zabrał mi ogród to prawdopodobnie miałbym depresję. Chciałbym mieć wieeeelki ogród i móc z tego żyć, utrzymać rodzinę i spełaniac się jako ogrodnik. Wiele o uprawie roślin już powiedziano https://www.targe...roslinach-ozdobnych/ ale co roku przychodzą nowe odmiany roślin, które są wyjątkowe. Na nowo trzeba uczyć się ich pielęgnacji. Od niedawna zacząłem eksperymentować z hydrożelem i uprawą bez podłoża. Przyznam szczerze, że brakuje mi brudnych od ziemi rąk ale takie nowoczesne ogrodnictwo ma również swoje uroki :)
Cytuj
Sabre #14
Na uprawie roślin trzeba się jednak nieco znać, a wiadomo, że podlewanie to nie wszystko, odpowiednie nawożenie też jest ważne.
Cytuj
Troker #15
Cytat: Sabre (2019-10-10 09:19)
Na uprawie roślin trzeba się jednak nieco znać, a wiadomo, że podlewanie to nie wszystko, odpowiednie nawożenie też jest ważne.


Bardzo ważne jest też zapewnienie roślinom odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa podczas ich uprawy, tak by nie przedostały się na nie groźne choroby, czy szkodniki. Aby temu zaradzić w nowoczesnych gospodarstwach stosuje się np. specjalne maty dezynfekcyjne https://powerrubber.com/kat/maty-hodowlane/maty-dezynfekcyjne/ dla pojazdów. Zanieczyszczone opony są często źródłem wszelkiej maści wirusów oraz bakterii, które mogą powodować obniżenie ilości oraz jakości plonów.
Ostatnia modyfikacja 14-10-2019, 10:06 Cytuj

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany