Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Ogrzewanie

Karaberra #1
Cześć :) Sporo się nasłuchałam o takich pompach ciepła http://www.rekupe....waw.pl/pompy-ciepla Zwykle od specjalistów. A chętnie posłuchałabym opinii od zwykłych ludzi. Macie coś takiego w domach?
Cytuj
malinka_dwa #2
Pompy ciepła to niby teraz najtańsze ogrzewanie w eksploatacji ale nie zapominaj, że na samą instalację musisz wyłożyć bardzo dużą kwotę. Dla mnie podstawa przy obojętnie jakim ogrzewaniu to dobra izolacja domu, szczelne okna, brak mostków termicznych, dobra izolacja ścian i dachu. Zobacz sobie na przykład na http://specterm.pl/pl/sklep/kategoria/izolacja-scian,139,59,1.html masz kilka nowatorskich rozwiązań odnoście izolacji ścian.
Cytuj
~Ryssiu #3
dużo cennych informacji jak kupić tanio opał znajdziesz w tym artykule tani opał w tym serwisie jest dużo takich wskazówek
Cytuj
stempa #4
Pompa to dobre rozwiązanie, słyszałam o niej wiele dobrych opinii. Ja jednak mieszkam w bloku i nie mam możliwości takiej zainstalować, dlatego kupiłam przepływowy ogrzewacz wody w sklepie castoramy . Także tanie rozwiązanie grzewcze :)
Cytuj
~Miloos #5
Pompa ciepła to tanie rozwiązanie w eksploatacji, ale chyba nie w zakupie. Jak się może przeznaczyć 50tys na ogrzewanie to oczywiście super rozwiązanie. W mojej sytuacji to najlepszy ekogroszek, bo kupiłem kocioł w dobrej cenie od znajomego w którym od biedy można palić praktycznie wszystkim.
Cytuj
~Edoo #6
Jeśli chcesz ograniczyć koszty ogrzewania przez zakup tańszego opału to proponuje serwis gielda-paliw.com np. cena oleju opałowego na dnień dzisiejszy to 2,45l, więc warto szczególnie, że nie pobierają dodatkowych opłat wystarczy zamieścić ogłoszenie
Cytuj
malinka_dwa #7
Ja mam ogrzewanie gazowe i zmiana całej instalacji raczej nie wchodzi w grę. Myślałam czy nie można by było zmniejszyć rachunków za gaz na przykład przez zmianę sprzedawcy na kogoś tańszego. Czytałam na http://biznews.com.pl/informacjeprasowe/17869-zmiana-sprzedawcy-gazu-nie-taka-trudna-jak-myslales jak wygląda sama procedura zmiany i nie jest to skomplikowane.
Cytuj
Adamila021 #8
Ja mam ogrzewanie gazowe w domu i miałam solidne przeszkolenie wiec wiem jak mam grzać żeby nie płacić sporych rachunków. Dowiedziałam się też ostatnio, że warto wykonać audyt energetyczny w swoim domu. Wykonuje go firma http://www.unicon-termo.pl/ , dzięki temu można sporo zaoszczędzić.
Cytuj
gingero #9
Czego używacie w swoich domach do ogrzewania ? Ja od jakiegoś dłuższego czasu ogrzewam za pomocą ekogroszek i nie żałuję, że zdecydowałam się na ten rodzaj. Słyszałam wiele pozytywnych odpowiedzi na ten temat od moich znajomych, którzy również go używają. Jakie macie swoje doświadczenia z ekogroszkiem ?
Cytuj
Miniony320 #10
Ja jestem za klasykiem czyli typowym centralnym ogrzewaniu w domu oraz kaloryferach w domach :).


____________
foliopaki - firma emGRAF
Cytuj
Sabre #11
Każdy dom jest inny, więc u każdego co innego może sprawdzić sięlepiej
Cytuj
Makke #12
Ja też słyszałam o pompach ciepła. Moja koleżanka założyła je sobie jakoś miesiąc temu. Zakupiła je u https://www.hewal...oferta/pompy-ciepla/ i jak się jej pytam czy jest zadowolona to mówi, że jeszcze nie może ocenić. No bo przecież jest ciepło na dworze i coś o tym będzie mogła powiedzieć dopiero w sezonie grzewczym. Choć na razie jeśli chodzi o ogrzanie wody do kąpieli to jest dobrze.
Cytuj
GraczKom #13
Ale drożyzna, spróbuj poszukać po marketach, na pewno znajdziesz coś tańszego ! :)
Cytuj
suzi #14
Myślę, że lepiej zastanowić się nad kotłami centralnego ogrzewania. O różnych rodzajach takich kotłów poczytasz na stronie http://kotly-uniwex.pl/kotly-wodne. To firma, która ma bardzo duży wybór i na pewno Tobie chętnie doradzą w tej kwestii.
Cytuj
Wiki9 #15
Pompa ciepła to w dzisiejszych czasach bardzo dobre rozwiązanie grzewcze. Jeśli się na tym nie znasz, dobrze by było przeprowadzić analizę techniczno – ekonomiczną zastosowania pompy ciepła w systemie grzewczym. Może to dla Ciebie zrobić na przykład firma Remont, na stronie https://remont.bi...-dobor-pompy-ciepla/ znajdziesz szczegóły ich usługi.
Cytuj

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany