Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Strach przed otwarcie własnej firmy...

Ewa39 #1
Strach przed otwarcie własnej firmy... - jest się czego bać?
Znajomi straszą mnie na tyle, że już sama nie wiem czy chcę...
Cytuj
~Alex1982 #2
Hm, to już tylko Ty musisz zdecydować, czy wchodzisz we własną firmę mimo strachu, czy odpuszczasz i nie będziesz sobie potem wyrzucać, że nawet nie spróbowałaś...
Obaw jest sporo, ale jak z głową zaczniesz i np wykorzystasz pomoc doradców jak z programów typu http://www.programaktywizacja.pl/ - gdzie za darmo pomagają młodym firmom eksperci podatkowi, księgowi, od prawa pracy itd, a jeszcze można dostać crm, systemy do faktur i różne inne formy pomocy, to zawsze jest to ułatwienie, przynajmniej na trudnym początku
Cytuj
namdu #3
Polecam przeczytać tą stronkę: http://biznesowe.info.pl/post26136.html , jest tam sporo porad i wskazówek dla nowych, młodych przedsiębiorców. Może coś Ci się bardziej rozjaśni i sprawi, że przestaniesz aż tak bardzo się bać ;) Oczywiście własny biznes to ogromne ryzyko, ale profity z tego są niewspółmierne ;)
Cytuj
~Hokus #4
Absolutnie nie ma się czego bać :) Dzisiaj wiele rzeczy możesz zrobić online nie wychodząc z domu np. windykację nierzetelnych klientów w http://vindicat.pl/ , rachunkowość, ZUS - musisz tylko zrobić sobie elektroniczny podpis w urzędzie miejskim i już, wszystko masz pod kontrolą :)
Cytuj
aneta-krupa-kuzera #5
Ja muszę tutaj przyznać, że sama też bałabym się otworzyć własną firmę, dlatego też moim zdaniem lepszą opcją jest tutaj np. praca Kielce .
Tutaj decydując się na pracę, możemy liczyć na stałą pensję, opłacanie wszelkich świadczeń i taką powiedźmy stabilność finansową.
Cytuj
~lidka #6
Musisz na sto procent być przekonana, że chcesz - nie ma się czego obawiać. Jeśli wszystko sobie dokładnie zaplanujesz to będziesz miała jasność jak ze wszystkim sobie po kolei radzić. prowadzenie własnego biznesu wymaga odpowiedniego planowania i zaangażowania- cechy ten niekoniecznie są potrzebne w pracy na etacie. Trzeba także zadbać o sprawy związane z rozliczeniami - polecam tanie możliwości jakie daje księgowość online https://wfirma.pl/samodzielna-ksiegowosc
Cytuj
parasolo #7
Najlepiej zwrócić się o pomoc do osób, które znają się dobrze na zakładaniu firmy. Jeżeli miałaby to być spółka z o.o., to http://spolkapro.pl/ pomoże przygotować całą dokumentację i pomoże w kwestiach podatkowo-prawnych. A jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ oszczędności mogą wynieść od kilkuset złotych rocznie wzwyż.
Cytuj
katkii #8
Ja także już od jakiegoś czasu myślę z mężem nas założeniem własnej działalności. Ciągle jednak analizuję czy to wypali, czy da się na tym, zarobić itd. Myślimy nad założeniem sklepu internetowego (nasze pomysły krążą wokół sklepu z artykułami biurowymi, coś w podobie jak tu:http:/www.rajapack.pl/opakowania-ozdobne/woreczki-torebki-pudelka-na-prezenty.html) Biorąc pod uwagę, że coraz więcej społeczeństwa robi zakupy w sieci pomysł może się udać, co sądzicie?
Ostatnia modyfikacja 21-04-2016, 11:22 Cytuj
Cinek #9
Cześć

Wydaje mi się, że naturalną rzeczą jest strach przed czymś nieznanym. Ale z drugiej strony zobaczcie: Ile razy w życiu była już sytuacja taka że mieliśmy co do przyszłości obawy "Jak to będzie?"... I co? było , minęło.. żyjemy dalej, czyli można powiedzieć nie było tak straszeni. Podobnie jest moim zdaniem z zakładaniem biznesu. Grunt to nie szastać pieniędzmi, lecz wydawać je z głową, pomału. Jeśli zamierzasz przykładowo coś importować z Chin, to sprawdź wcześniej , czy połowa allegro to nie ten właśnie wymyślony przez Ciebie towar. Trzeba szukać dobrego towaru, trzeba szukać uczciwych kontrahentów (dostawców i odbiorców). Trzeba mieć pod ręką zaufane biuro rachunkowe lub nawet na początek pobawić się w księgowość samemu. Ja właśnie szukając informacji nt. importu z Chin znalazłem fajny poradnik:
http://pomoc.wfirma.pl/-jak-zaksiegowac-import-towarow-z-chin, który krok po kroku tłumaczy jak księgować sprawy związane z importem. Okazało się że jest to poradnik na stronach internetowego biura księgowego. I właśnie chcę powiedzieć że tutaj jest możliwość cięcia kosztów - korzystając z takiej usługi.
Cytuj
Barbie #10
To naturalne, że odczuwa się strach przed prowadzeniem własnej działalności. Jeśli juz jednak przeszło się przez cała masę formalności, ma sie lokal i sprzęt, warto spróbować.
Cytuj
Teodor #11
Masz dobrego księgowego i twój strach jest niepotrzebny, na pewno będzie mniejszy. Jest dużo biur które prowadzą firmy za rączkę od jej poczęcia :) Mogę podać namiary na takowe:Księgowość w Tychach http://www.jasta.pl/. Bojaźliwe, początkujące firmy spokojnie mogą zgłaszać się po poradę :)
Cytuj
Moly #12
Prawdę powiedziawszy to też miałam obawy przed otwarciem swojej firmy, na szczęście nei było tak źle. Teraz wiem, że bardzo ważne jest to, jak Cię widzą w sieci, tak więc podstawą jest dobra strona internetowa. Mi stronę stworzyli panowie z seofuture.pl.
Cytuj
arturro-wolak #13
Jeżeli chodzi o prowadzenie działalności, na pewno zawsze towarzyszy temu obawa, że zwyczajnie sobie nie poradzimy. Nie mniej jednak jeżeli chodzi o takie kwestie jak chociażby wystawianie faktur, tutaj bardzo mocnym wsparciem będzie program z http://quanteco.pl/ , łatwy w obsłudze oraz posiadający całe mnóstwo przydatnych funkcji.
Cytuj
gerti #14
wszystkiego mozna się bac
Cytuj
~eryk1 #15
Mówią, że strach ma wielkie oczy.
Najlepiej przetestuj sobie jak działa księgowość internetowa a wiele rzeczy związanych z prowadzaniem działalności wyda się Tobie łatwiejsze.
Cytuj

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany