Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Złapaliście na majówce jakiegoś kleszcza?

Paulaaa #16
Ciężko powiedzieć, gdyż nigdy nie spotkałam się z kleszczami i może to dobrze. Mój piesek niestety w zeszłym roku po majówce zaczął się strasznie drapać i niestety okazało się, że ma kleszcza. Trzeba było go usuwać u weterynarza, ale wszystko na szczęście dobrze się ułożyło. Po tym wydarzeniu poczytałam trochę o tej tematyce i na stronie https://apetete.pl/blog/pchly-zapobiegac-zwalczac/ znalazłam informacje o specjalnych obrożach dla piesków. Od tej pory nie ma szans, żeby pieska jakieś pchły czy kleszcze dopadły ;)
Cytuj
cod4Rulez #17
Ja nie złapałem, ale mój pies już tak... Ale powiem Ci, że po tym jak byliśmy u weterynarza na zabiegu wyrywania kleszcza to uznałem, że muszę mojemu pupilowi to jakoś wynagrodzić. No i postanowiłem sprawić mu prezent w postaci karmy ze strony https://www.naszezoo.pl/pl/c/Acana/75 !! :-)
Cytuj
KamilOl #18
Z reguły uważam na kleszcze i nie chodzę po miejscach gdzie można się ich spodziewać. Zazwyczaj są to tereny zalesione. Jeżeli już to zawsze w takim miejscu mam na głowie jakąś czapkę.
Cytuj
Bella89 #19
Post usunięty przez użytkownika
michasia9893 #20
Ja na szczęście nie złapałam nigdy żadnego kleszcza i mam nadzieję, że nie złapię, ponieważ obawiam się bardzo boreliozy. Czytałam ostatnio na ten temat. Wiecie co to jest okno serologiczne? Jest to czas pomiędzy ukłuciem kleszcza, a pojawieniem się choroby, więc najszybciej badanie powinniśmy wykonać 4 tygodnie po tym, jak kleszcz pojawił się na naszej skórze. Wcześniej choroba może po prostu zostać niewykryta.
Cytuj
Bella89 #21
Ja też nie złapałam nigdy kleszcza, ale w tym roku nie zamierzam już tak ryzykować i planuję sobie kupić odpowiedni środek nasz zwalczanie tego typu owadów. Tutaj znalazłam coś idealnego nawet dla dzieci https://muggaskle...ze-i-komary-p-9.html . Moim zdaniem taki zestaw to niezbędnik i jak ma się dzieci powinno się go kupić. Zapewnia on ochronę do 6-7 godzin i co ważne jest bezpieczny dla dziecka.
Cytuj
WillaBartek_pl #22
Szczerze mówiąc to mi jak do tej pory jeszcze się to nie zdarzyło, ale sezon na kleszcze dopiero się zaczyna i warto dokładnie sprawdzić naszą skórę po każdej wizycie w lesie czy na dworze.

WillaBartek.pl
Cytuj
Danitta32 #23
Na kleszcze polecam olejek z zielonej herbaty. Działa odstraszająco więc zawsze to jakieś minimum bezpieczeństwa.


_____

bateria retro
Cytuj
Tabacal #24
Jak psiak złapie takie paskudztwo, trzeba iść do weta, polecam tego - http://alphavet.pl/
Cytuj
Felicita #25
Ja to nie, ale moje psy juz tak. Dzis jak szukałam smyczy trafiłam na stronę https://www.zwierzakowo.pl/123-szelki-smycze-dla-psa gdzie widziałam preparaty przeciw kleszczom. Dobrze jest psy zabezpieczyć. Zreszta samemu również dobrze jest się wypsikać, albo zaszczepić.
Cytuj
Krimi #26
Nigdy nie miałem żadnego kleszcza. Z reguły staram się mieć na głowie zawsze jakąś czapkę.
Cytuj

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany