Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Złapaliście na majówce jakiegoś kleszcza?

Paulaaa #16
Ciężko powiedzieć, gdyż nigdy nie spotkałam się z kleszczami i może to dobrze. Mój piesek niestety w zeszłym roku po majówce zaczął się strasznie drapać i niestety okazało się, że ma kleszcza. Trzeba było go usuwać u weterynarza, ale wszystko na szczęście dobrze się ułożyło. Po tym wydarzeniu poczytałam trochę o tej tematyce i na stronie https://apetete.pl/blog/pchly-zapobiegac-zwalczac/ znalazłam informacje o specjalnych obrożach dla piesków. Od tej pory nie ma szans, żeby pieska jakieś pchły czy kleszcze dopadły ;)
Cytuj
cod4Rulez #17
Ja nie złapałem, ale mój pies już tak... Ale powiem Ci, że po tym jak byliśmy u weterynarza na zabiegu wyrywania kleszcza to uznałem, że muszę mojemu pupilowi to jakoś wynagrodzić. No i postanowiłem sprawić mu prezent w postaci karmy ze strony https://www.naszezoo.pl/pl/c/Acana/75 !! :-)
Cytuj
KamilOl #18
Z reguły uważam na kleszcze i nie chodzę po miejscach gdzie można się ich spodziewać. Zazwyczaj są to tereny zalesione. Jeżeli już to zawsze w takim miejscu mam na głowie jakąś czapkę.
Cytuj
Bella89 #19
Post usunięty przez użytkownika
michasia9893 #20
Ja na szczęście nie złapałam nigdy żadnego kleszcza i mam nadzieję, że nie złapię, ponieważ obawiam się bardzo boreliozy. Czytałam ostatnio na ten temat. Wiecie co to jest okno serologiczne? Jest to czas pomiędzy ukłuciem kleszcza, a pojawieniem się choroby, więc najszybciej badanie powinniśmy wykonać 4 tygodnie po tym, jak kleszcz pojawił się na naszej skórze. Wcześniej choroba może po prostu zostać niewykryta.
Cytuj
Bella89 #21
Post usunięty przez użytkownika
WillaBartek_pl #22
Szczerze mówiąc to mi jak do tej pory jeszcze się to nie zdarzyło, ale sezon na kleszcze dopiero się zaczyna i warto dokładnie sprawdzić naszą skórę po każdej wizycie w lesie czy na dworze.

WillaBartek.pl
Cytuj
Danitta32 #23
Na kleszcze polecam olejek z zielonej herbaty. Działa odstraszająco więc zawsze to jakieś minimum bezpieczeństwa.


_____

bateria retro
Cytuj
Tabacal #24
Jak psiak złapie takie paskudztwo, trzeba iść do weta, polecam tego - http://alphavet.pl/
Cytuj
Felicita #25
Ja to nie, ale moje psy juz tak. Dzis jak szukałam smyczy trafiłam na stronę https://www.zwierzakowo.pl/123-szelki-smycze-dla-psa gdzie widziałam preparaty przeciw kleszczom. Dobrze jest psy zabezpieczyć. Zreszta samemu również dobrze jest się wypsikać, albo zaszczepić.
Cytuj
Krimi #26
Nigdy nie miałem żadnego kleszcza. Z reguły staram się mieć na głowie zawsze jakąś czapkę.
Cytuj
pawlicka #27
Mi się niestety podczas majówki na Mazurach właśnie zdarzyło ugryzienie kleszcza, dobrze że już wcześniej czytałam na ten temat i wiem jak wyciągnąć kleszcza , nie wiem co by było gdybym wpadła w panikę a w tym przypadku liczy się czas od ugryzienia, im szybciej go wyciągniesz tym mniejsze ryzyko zarażenia boreliozą
Cytuj
bennasser #28
Dawno po majówce ale złapałem pierwszego. I szybko usunąłem.
Cytuj
Wiki9 #29
Jeśli chodzi o kleszcze, to warto chronić nie tylko siebie, ale również swoich czworonożnych przyjaciół. Psy i koty są jeszcze bardziej narażone na atak kleszczy, niż ludzie. Na blogu https://www.maxandmrau.pl/blog-pol.phtml znajdziecie wiele przydatnych wskazówek, co zrobić, by żaden kleszcz nie dopadł Waszego pupila, polecam sobie poczytać przed wyprawą do lasu ;)
Cytuj
~Luizaa #30
Ja na szczęście nie złapałam nigdy kleszcza. W tym roku to już nawet nie będę ryzykować, ponieważ tak wiele jest tych kleszczy. Tutaj znalazłam idealne środki dla dorosły a nawet dzieci, które chronią przed ukąszeniem owadów https://muggasklep.pl . Na pewno coś takiego zakupię. Zauważyłam, że zapewniają one ochronę nawet do 6-7 godzin i co ważne jest bezpieczny dla człowieka.
Cytuj

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany