Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Co lepsze lokata czy konto oszczędnościowe?

momak44 #1
Czy odkładacie pieniądze na przykład na emeryturę? Jeśli tak to w jaki sposób oszczędzacie? Waszym zdaniem co jest lepsze, Lokata czy konto oszczędnościowe? Ja nie wiem co wybrać, a bardzo chciałbym zacząć oszczędzać. Jeśli macie jakieś doświadczenie w tym temacie to będę wdzięczny za podpowiedzi.
Cytuj
Barbie #2
Ja na razie nie myślę o emeryturze, ale pieniądze odkładam.
Cytuj
Piqul24 #3
Według mnie najlepsza będzie lokata.

_________________________________
kurs programowania online
Cytuj
Balistyczny360 #4
Teraz zdecydowanie lokata, ma znacznie lepsze warunki niż jakiś czas temu - choć trzeba powiedzieć że dużo zależy także od banku.


____________
word teoretyczny
Cytuj
filakre #5
Jeśli chodzi o lokatę moim zdaniem jest to o wiele lepszy pomysł. Jeśli nie wiecie co wybrać to w sieci jest pełno stronek, które porównywają różne lokaty do siebie. Sam korzystałem nie dawno z takiego oto rankingu: http://lokatowy.pl/ :) Polecam!
Cytuj
rokaba #6
Moim zdaniem wszystko zależy od tego jakie warunki ma lokata czy to konto.
Cytuj
Stopowicz #7
Lepsze to gdzie wyższe oprocentowanie ;)
Cytuj
Sabre #8
Lokata ma większe oprocentowanie, choć wiadomo teraz to raczej nie daje już zbyt wielkiego zzysku.
Cytuj
~guantanamo #9
To zależy, ja osobiście wolę konto oszczędnościowe, większy komfort. Mam teraz założony pakiecik w Toyota Banku, powyżej 50k na koncie oprocentowanie wynosi 2%, więc można niemało zarobić
Cytuj
Ruchliwy220 #10
A ja polecem jednak popytać znajomych ( lub znajomych znajomych ) bo nie znajdziecie bardziej sczerzej opinii niż właśnie taka :). Nie zakłamana i nie podyktowana sztucznym marketingiem. Nawet warto się pomęczyć i troszkę popytać i poszperać wśród ludzi.


____________
zobacz
Cytuj
Makke #11
Jakby to ci powiedzieć. Ja co chwilę zmieniam zdanie. Teraz uważam, że konto oszczędnościowe jest lepsze. Właśnie zastanawiam się nad tym czy aby takiego konta na https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe.html nie założyć. W każdym razie dlaczego teraz nie jest za lokatą. Po pierwsze bardzo niskie oprocentowanie. I jest ono naprawdę niskie jak na taką formę oszczędzania. Konto oszczędnościowe też tego oprocentowania wysokiego nie ma, ale zupełnie inna usługa. Kolejnym plusem konta oszczędnościowego jest to, że w razie jakiekolwiek zapotrzebowania ma się wolny dostęp do tych pieniędzy.
Cytuj
marko541 #12
Jeśli ine wiecie jak zmienią się wasze oszczędności wraz ze zmnianą infacji, polecam przeycztać asrtykuł Inflacja a oszczędności. Wszystko jest tam dokłądnie wyjaśnione, jak chronic się min przed inflacją
Cytuj
Barbie #13
Z jednego i z drugiego warto korzystać.
Cytuj
~Wiktoria52 #14
Długo kiedyś nad tym myślałam i wiecie co? Wolę jednak konta oszczędnościowe . Oprocentowanie nie jest dużo niższe, niz na lokacie, a nie zamrażam pieniędzy, tylko je przetrzymuję w miejscu, w którym dla mnie zarabiają. Myślę, że to lepszy sposób. Patrząc na aktualne rankingi, to ludzie wybierają konta częściej niż lokaty.
Cytuj

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany