Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Bezpieczny przewóz dziecka na wyprawie

weronika-lewandowska #1
Jadąc gdzieś dalej w świat z dzieckiem mamy dylemat o bezpieczny przewóz. Czasami jedziemy pociągiem, czasami autokarem czasami wynajmujemy różne samochody. Pewnie jak większość z Was. Najbezpieczniej byłoby miec zawsze ze sobą fotelik ale nie zawsze jest taka możliwość. I nie wszedzie da się go zamontować (autokar). Więc jak do tego podchodzicie?
~KarolPek #2
Rozumiem twe rozterki gdyż wybierając się w podróż z dzieckiem dbanie o jego bezpieczeństwo jest naszym największym priorytetem lecz nie zawsze nam się to w 100% udaje. Gdy nasza latorośl była mniejsza podróżowaliśmy z własnym fotelikiem. Niestety jest to męczące. Teraz gdy nasz syn już podrósł przy wynajmowaniu auta zaznaczamy, że chcemy też fotelik. Zazwyczaj ten warunek jest spełniony lecz mieliśmy i taki przypadek, że fotelik został nam dostarczony dopiero na trzeci dzień. Zmieniło to nam znacznie plany, ale jakoś daliśmy radę. Niestety nie mam pojęcia jak zapewnić bezpieczny przewóz dziecka w autokarze, stąd po prostu nimi nie podróżujemy.
~KarolPek #3
Rozumiem twe rozterki gdyż wybierając się w podróż z dzieckiem dbanie o jego bezpieczeństwo jest naszym największym priorytetem lecz nie zawsze nam się to w 100% udaje. Gdy nasza latorośl była mniejsza podróżowaliśmy z własnym fotelikiem. Niestety jest to męczące. Teraz gdy nasz syn już podrósł przy wynajmowaniu auta zaznaczamy, że chcemy też fotelik. Zazwyczaj ten warunek jest spełniony lecz mieliśmy i taki przypadek, że fotelik został nam dostarczony dopiero na trzeci dzień. Zmieniło to nam znacznie plany, ale jakoś daliśmy radę. Niestety nie mam pojęcia jak zapewnić bezpieczny przewóz dziecka w autokarze, stąd po prostu nimi nie podróżujemy.
~Marciniak88 #4
Jest też inne rozwiązanie. Jest coś takiego jak Smart Kid Belt. Właśnie dla starszych dzieci. Chyba powyżej 5 lat. Ostatnio czytałem o tym całkiem ciekawy artykuł na stronach Onetu. Sporo tam było odniesień do różnych badań. Nie pamiętam w którym miejscu ale to było niedawno. Pewnie spokojnie dasz radę znaleźć.
weronika-lewandowska #5
Dziękuję za wszystkie wpisy i informacje. To dość fajna wiedza do przeanalizowania i poznania. Każdy oczywiście ma właśne doświadczenia w tej materii. Zaciekawił mnie ten Smart Kid Belt o którym pisze Marciniak88. Czy to ma atesty na całą Europę? Bo obecnie to chyba wystarczy z kraju wewnątrz Unii, by to było respektowane w całości. Dobrze myślę?
~Marciniak88 #6
Cytat: weronika-lewandowska (2018-11-12 18:49)
Dziękuję za wszystkie wpisy i informacje. To dość fajna wiedza do przeanalizowania i poznania. Każdy oczywiście ma właśne doświadczenia w tej materii. Zaciekawił mnie ten Smart Kid Belt o którym pisze Marciniak88. Czy to ma atesty na całą Europę? Bo obecnie to chyba wystarczy z kraju wewnątrz Unii, by to było respektowane w całości. Dobrze myślę?

Tak. Ma atest Unii Europejskiej oraz atest na Stany i Kanadę. Nie wiem, czy to działa w europie ale poza Unią. To byś musiała doczytać.
~jago #7
Do bezpiecznego przewozu niezbędny jest porządny fotelik wykonany z dobrej jakości materiałów, który nie będzie nam utrudniał przewozu, ani też w razie wypadku ochroni malucha. W MiniMen https://minimen.pl/ coś takiego na pewno znajdziecie, sam niedawno tam szukałem chodzika dla mojego malucha i widziałem. Fajne ceny, porządne produkty, ot co.

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany