Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Kajaki górskie

Lesia #1
Ciekawi mnie czy ktoś może byl na wyjeżdzie na kajakach górskich.... Bardzo chciałabym spróbować.

Jak się do tego przygotowąć?
Cytuj
~ltrr #2
Kajakarstwo górskie jest generalnie trudniejsze z uwagi na to, ze pokojnuje się trasę w pojedynkę w kajaku
https://www.m-canoe.pl/blog/posty/kajaki-gorskie-w-praktyce-poradnik Z drugiej strony poziomy trudności są różne i są trasy, które naprawdę nie są skomplikowane.Na pierwszy raz polecam pojechać z firmą, która specjalizuje się w organizowaniu takich wypraw. Powinni wszystko zaplanować oraz odpowiednio Was przygotować.
Firma taka powinna również przeprowadzić podstawowe szkolenie. Początki szkolenia obejmują naukę właściwego wiosłowania, wsiadania i wysiadania, utrzymania równowagi, płynięcia na wprost po stojącej wodzie, a także poprawnego opuszczania kajaka po wywrotce (czyli tzw.”kabinie”) Trzeba nastawić się na możliwosć zimnego prysznica podczas pływania ;)
Cytuj
~Mateuuusz #3
Na kajakach zawsze jest fajnie. Z dzieciakami spokojnie można się wybrać na spływ kajakowy rzeką Wkrą. Tutaj http://www.kajakipomiechowek.pl/ zerknijcie na ofertę. Taki spływ to rozrywka dla całej rodziny :)
Cytuj
~kazanski #4
Cześć. Tak, brałem udział, sam takie organizuję. Grunt to odpowiedni sprzęt - dobry kajak i akcesoria kajakowe (np. https://easy-surfshop.pl/do/cat/akcesoria-kajakowe). Pamiętaj, właśnie szczególnie przy górskich spływach, żeby zaopatrzyć się w pokrowce wodoodporne, bo szybko idzie zalać sobie telefon i dokumenty. Powodzenia!
Cytuj
Fionnka009 #5
To już jest wyższa szkoła jazdy oczywiście:) Warto tu zachować szczególną ostrożność, pływanie kajakiem w górach może być niebezpieczne. Oczywiście kamizelki ratunkowe to podstawa, koniecznie w takie trzeba się zaopatrzyć. Zdecydowanie jestem za takimi aktywnościami:)
Cytuj

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany