Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Co studiować?

dora12 #1
Co waszym zdaniem dobrze jest teraz studiować?Czy istnieją kierunku przyszłościowe, które bez względu na wszystko będą się cieszyły popularnością i będą zapewniały pracę??Jakie studia wy skończyliście i czy były to dobre wybory? Ja myślę teraz o pójściu po latach na studia i zastanawiam się nad: wsb.pl/chorzow/ Jakie są wasze sugestię??
Cytuj
aniaFrancka #2
Myślę, że nigdy nie ma 100% pewności. Najlepiej wybrać taki kierunek, który Cię interesuje, żeś nie musiał się przez 5 lat męczyć.
Cytuj
minkol #3
To co choć trochę nas interesuje.
Cytuj
pilotka #4
Trzeba się rzeczywiście choć trochę zgrać z własnymi zainteresowaniami.
Cytuj
nadinee #5
No właśnie, przede wszystkim należy kierować się swoimi zainteresowaniami. Dzięki temu po prostu nie będziemy się męczyć - proste. Przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia. Moim zainteresowaniem od gimnazjum jest prawo więc w tym roku złożyłam dokumenty na WSP Chodkowskiej we Wrocławiu no i ma nadzieje, żę wszystko pójdzie po mojej myśli :).
Cytuj
pilotka #6
To trzymam kciuki :)
Cytuj
~Calanthe #7
Moim zdaniem kierunki ogólne nie mają przyszłości, lepsze są konkretne specjalizacje oraz pewne zawody jak chociażby fryzjerstwo czy krawiectwo. Na tym naprawdę można zarobić, zobaczcie sobie chociażby na ekskluzywną pracownię - http://vratelli.pl/ , w zasadzie to jest już bardziej sztuka niż rzemiosło :)
Cytuj
~kama1987 #8
Jestem artystyczną duszą i gdybym miała wybierać kierunek studiów to z pewnością byłby to kierunek tego typu . Uważam, że kierunek studiowania powinien być zgodny z zainteresowaniami, nie ma co się kierować modą.
Cytuj
suzi #9
Studia to obecnie kiepska sprawa. Wiele osób ma tytuł magistra, a nie może kompletnie znaleźć sobie pracy. Dlatego warto zrobić szkołę policealną i zdobyć zawód. Fajną opcją wydaje się na przykład optyk szkoła policealna. Co myślicie?
Cytuj
Sabre #10
Najlepiej studiować to, co nas interesuje i czym się pasjonujemy. A studia warto mieć. Z pracą jest ciężko, ale żeby ją znaleźć trzeba działać wcześniej.
Cytuj
~kasja #11
Teraz warto pomyśleć o tym, aby iść na studia informatyczne jeśli komuś po drodze z tym kierunkiem to na pewno znajdzie zatrudnienie.
Cytuj
elzbieta-muciek #12
Każdy myśli o wyborze kierunków studia. Mój syn też się zastanawia ale jeszcze nie zdecydował. Ale bardzo stronił się od uczenia języka ale po długiej rozmowie zapisałam go do szkoły na kurs języka angielskiego w Gdyni http://www.berlitz.pl/szkola-jezykowa-gdynia/ Szkoła jest w innych miastach. Mogę powiedzieć że moje dziecko zrobiło duże postępy i oceny z angielskiego ma teraz o wiele lepsze. A na studiach będzie mu o wiele łatwiej z językiem angielskim.
Cytuj
eve13 #13
Moja córka na przykład zdecydowała się na kierunek technika usług kosmetycznych w http://ck-prestige.pl/. Generalnie polecam tą szkołę osobom z Zielonej Góry lub okolic. Ja sama niebawem wybieram się tam na szkolenie z przedsiębiorczości :) Szkoła polecana przez wielu naszych znajomych.
Cytuj
~Tymoteusz1 #14
Przecież wszystko zaczyna się od najmłodszych lat! Jeśli nie zadbacie o podstawową edukację, to później będziecie mogli tylko leczyć błędy popełnione we wcześniejszych szkołach. Najlepszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach są szkoły takie jak Academy International. Poczytajcie w http://pl.academyinternational.pl/przedszkole-wawer/ o ich systemie edukacyjnym, który według mnie powinien obowiązywać w każdej szkole.
Cytuj
Enefor #15
Studiuj to, na co masz ochotę :) Koniunkturą na rynku nie ma się co przejmować - nim skończysz studia zmieni się 10 razy :P
Cytuj

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany