Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Złapaliście na majówce jakiegoś kleszcza?

~Nala #31
Ja zawsze miałam problem z wyjmowaniem kleszczy - przede wszystkim obawiałam się tego, że część kleszcza zostanie pod skórą. Żałuję, że nie wiedziałam wcześniej, że istnieje coś takiego jak Kick the Tick expert zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy, który można kupić w aptece. Dzięki niemu wyciągam całego kleszcza, a w razie wątpliwości, w zestawie jest też probówka, dzięki której mogę oddać wyjętego kleszcza do przebadania.
Cytuj
~Trento #32
~Nela, a nie zdarzyło się urwać kleszcza? Ja ostatnio miałam w nodze, mocno wbity i wyjmowałam po kawałku :/
Cytuj
~Nala #33
Absolutnie - w zestawie Kick the Tick expert jest aplikator, działający po każdym kątem, który zamraża kleszcza, dzięki temu hamuje też wydzielane śliny (to najważniejsze), dodatkowo pokrywa ciało kleszcza taką jakby powłoką, która podczas wyciągania zabezpiecza przed urwaniem insekta.
Cytuj
~Tymoteusz1 #34
Jeżeli nie macie z tym jakichś większych doświadczeń, to faktycznie najrozsądniej będzie, jeśli zabierzecie Waszego psa do weterynarza, by on mu się przyjrzał. W http://www.leczni...szel-kenelowy-u-psow znajdziecie odpowiedni gabinet, do którego śmiało możecie się wybrać. Miejcie to na uwadze.
Cytuj
Ulena #35
Kleszcze podobno mogą być aktywne cały rok. Mrozu w zimie coraz mniej to i kleszczy i komarów i innych insektów coraz więcej. Czytałam niedawno, ze w Polsce obecne są jakieś duże, nowe kleszcze. Zmobilizowało mnie, żeby zabezpieczyć się przed wyjazdem na Mazury. Wybrałam repelent i zestaw ratunkowy do usuwania kleszczy Klick the tick Ciekawe , że w zestawie jest spray do zamrożenia kleszcza przed usunięciem go ze skóry.
Cytuj
~Daria1999 #36
A wiecie, że ukąszenie przez kleszcza może się źle skończyć? Powiedziała mi o tym znajoma. W zeszłym roku złapała kleszcza, którego nie zauważyła i rozwinęła się u nie borelioza. Chciałam dowiedzieć się więcej na ten temat, więc trochę poczytałam https://www.centr...pl/oferta/borelioza/ . Dzięki temu już wiem trochę więcej o tej chorobie.
Cytuj
~farah557 #37
Nienawidzę kleszczy! Bardzo się ich boję, za każdym razem jak wracam a jakiegoś spaceru do lasu oglądam się dokładnie. Nie chcę być chora i bronię się jak mogę. Ostatnio wyczytałam w tym poradniku https://poradniko...ny-wrog-kleszczy.php o naturalnych wrogach kleszczy. Zastosowałam się do rad, zobaczymy co z tego wyniknie.
Cytuj

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany