Serwis opinie-turystyczne.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Zamknij cookie

Działka

~MasaRasa #16
Każda działka jak i dom musi być ogrodzona dlatego pierwsze co to zakupić trzeba słupki ogrodzeniowe jak tu http://www.supico.pl/slupki-ogrodzeniowe i następnie znaleźć siatkę, bądź jakieś panele czy przęsła ogrodzeniowe. Dopiero po wykonaniu ogrodzenia warto zająć się pracami na terenie działki, gdyż dopóki jest nieogrodzona to wszystko bez sensu, gdyż ktoś bez problemu może tam wejść.
Cytuj
gingero #17
Na tej działce zapewne niedługo powstanie piękny ogród. Trzeba więc zastanowić się nad tym, jak go zaprojektować, a także jaką kostkę wybrać. Sama skłaniam się ku kostce granitowej: http://brukgarden.pl/kostka-granitowa/. Jak Wam się podobają takie propozycje?
Cytuj
Leroy #18
Własna działka jest super, niestety wymaga dużego nakładu pracy jeśli chce się stworzyć ładny ogród. Jeśli działka jest mocno zapuszczona i przez wiele lat nie było na niej nic robione to może być potrzebne karczowanie . Bez odpowiedniego sprzętu ciężko to zrobić dlatego warto zwrócić się po pomoc do specjalistów. Usługi karczowania a także przygotowania terenu do założenia ogrodu oferuje firma ogrodnicza Markflor. Im można także zlecić wykonanie projektu oraz wszystkie prace związane z wykonaniem ogrodu.
Cytuj
jakubczak #19
Ja teraz planuję zakup mebli ogrodowych na działkę, jakie mi polecicie? Słyszałam że meble takie jak tutaj https://gardenspace.pl/ekskluzywne-meble-ogrodowe możecie zobaczyć są solidne i trwałe. Potrzebuję czegoś co będzie mi służyło długie lata a przy tym wyglądało stylowo i ekskluzywnie. Co o nich sądzicie? Nadzadzą się?
Cytuj
Lammag #20
Skoro w temacie działek jesteśmy: jeżeli ktoś chce się tematem zająć bardziej na poważnie (na przykład jeżeli chodzi o inwestycje) albo przed zakupem jakiejś podszkolić się, by umiejętnie wybrać najlepszą ofertę, to polecam zainteresować się następującą konferencją: https://www.biznesowi.pl/konferencje/grin/. Będzie sporo wystąpień na tematy związane z gruntami, działkami, ziemią generalnie i tak dalej – będzie można dokładnie się dowiedzieć, jak się ten rynek aktualnie miewa.
Cytuj
~nikki #21
Ja mam rekreacyjną działkę, gdzie mam posiadane warzywka co roku i owoce. Teraz chce go nieco odnowić i dodać do niego kilka ozdobnych paproci praz myślałam nad zakupem również traw ozdobnych. Rozejrzałam się już w sieci i znalazłam ciekawą ofertę tutaj https://www.garde...y-ozdobne-i-paprocie . Myślę, że dokonam u nich zamówienia. A czy ktoś z was robił już tam zakupy?
Cytuj
~Tymoteusz1 #22
Jasne, powinniście zadbać o ogród w taki sposób, by było to dla Was najbardziej opłacalne. Wykorzystując odpowiednie rozwiązania z https://blumat.pl/ będziecie w stanie o wiele efektywniej rozwiązać kwestie nawadniania ogrodu. To bardzo pomocna rzecz, sami się przekonajcie.
Cytuj
suzi #23
Na pewno trzeba też dopasować architekturę ogrodową do samego ogrodu. Warto wiedzieć jak to zrobić - można w tym celu skorzystać na przykład z inspiracji w internecie. Polecam takie artykuły jak https://ekutno.pl/pl/642_materialy_partnera/39634_jak_dopasowa_ma_architektur_do_ogrodu.html. Myślę, że to może Wam ułatwić zadanie.
Ostatnia modyfikacja 02-04-2019, 13:25 Cytuj
kasik5 #24
Ja wolałam polegać na inspiracjach profesjonalistów jeśli chodzi o mój ogród. Sporo miejsca było do zaaranżowania, zależało mi na naprawdę dobrym projekcie. Dla p. Magdy z firmy Gardenon nie był to problem. W końcu to architekt krajobrazu, jej projekty są przemyślane i dopracowane. Można na tej firmie polegać.
Cytuj
~alicja09 #25
To logiczne że każdy teren powinien być ogrodzony a działka zwłaszcza. Moją działkę grodzi płot od jońca. Jest to ogrodzenie modułowe i cokolwiek to znaczy wygląda super.
Cytuj

Szybka odpowiedź

Podaj email jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany